Híreink

E.ON OB 1 - Play-out: 1. forduló

Szerda este kezdetét vette az OB 1 play-out 1. fordulója. A 3 győzelemig tartó párharcot a Pécs csapatával vívjuk.

A mérkőzés rendkívül szorosan alakult, a két csapat már az első negyedben fej-fej mellett haladt. A félidőben az állás 5-5 volt. A harmadik játékrész során egyetlen találat sem született. Az utolsó 8 perc alatt dőlt el a mérkőzés sorsa, a Pécs egyel több találatot tudott értékesíteni így 8-7-re megnyerték az első fordulót.

Gólszerzőink: Bede Marcell - 2, Irmes Márton - 2, Iriczfalvi Gábor - 1, Benedek Mór - 1, Mihov Attila - 1.

PVSK-Mecsek Füszért - KSI SE : 8 - 7

(2-2,3-3,0-0,3-2)

E.ON OB 1: vereség az Eger ellen

Szombaton 16 órától csapatunk az Eger ellen játszott mérkőzést idegenben.

Az első negyed gólcsendesen alakult, ekkor egész jól tartottuk magunkat. A második 8 percben az egriek sajnos jelentős előnyre tudtak szert tenni, így az állás a félidőben már 9-4 volt a javukra. A harmadik játékrészben döntetlent játszottunk, de ez a teljesítmény nem volt elég a pontszerzéshez. A végeredmény 18-10 lett ellenfelünk javára.

Gólszerzőink: Bede Marcell - 3, Irmes Márton - 2, Csendes Roland - 2, Petrák Kevin - 1, Pető Ádám - 1, Benedek Mór - 1.

Digi-Eger - KSI SE : 18 - 10

(2-1,7-3,5-5,4-1)

E.ON OB 1: nem sikerült a bravúr

Szombaton este csapatunk Pécsett játszott mérkőzést a hazaiak ellen.

A legutóbbi találkozón egy utolsó másodperces góllal nyert csapatunk a Pécs ellen hazai pályán. Míg akkor tudott a két csapat fej-fej mellett haladni, most ellenfelünk már a második negyed végére jelentős előnyt tudott kialakítani. A mérkőzés második felében egy picit tudtunk szépíteni góljaink számán, de a Pécs fölényes győzelme már nem forgott kockán. A végeredmény 16-5 lett.

Gólszerzőink: Benedek Mór - 2, Irmes Márton - 1, Petrák Kevin - 1, Bede Marcell - 1.

PVSK-Mecsek Füszért - KSI SE : 16- 5

(5-2,5-0,3-1,3-2)

E.ON OB 1: az UVSE győzelmével zárult a meccs

Szombaton 11 óra 30 perctől az UVSE csapatával játszottunk mérkőzést a Komjádi uszodában.

Az első negyedben jól kezdett csapatunk, viszonylag hamar háromgólos előnyt sikerült elérni. A félidőben még mindig vezetni tudtunk, ekkor 6-5 volt az állás. A mérkőzés második felében nagyon hosszú ideig egy gólt sem tudtunk értékesíteni, amit ellenfelünk nagyon gyorsan ki is használt és megszerezte a vezetést. A végén tudtunk még szépíteni az eredményen, de az UVSE győzelme már nem forgott veszélyben. A végeredmény 8-10 lett a javukra.

Gólszerzőink: Iriczfalvi Gábor - 2, Mérő Alex - 2, Benedek Mór - 2, Irmes Márton - 1, Niklász Ádám - 1.

KSI - UVSE : 8 - 10

(3-1,3-4,0-4,2-1)

Női OB 1/B: fontos győzelem a Fradi ellen

Szombaton 10 órától a lányok a Fradit fogadták hazai pályán a bajnokság 8. fordulójában. A találkozó szorosan alakult, végül csapatunk győzedelmeskedett. A végeredmény 9-7 lett.

Gólszerzőink: Kemény Amira Anna - 7, Kiss Patrícia - 2.

Nádor Zsombor értékelése:

Okos, taktikus, de ugyanakkor lendületes és motivált csapatjátékkal játszottak ma a lányok, amihez néhány extra egyéni teljesítmény is társult. Gratulálok hozzá, fontos győzelem volt!

E.ON OB 1: győzelem a Miskolc ellen

Hosszú pihenő után ma újra vízbe ugrott csapatunk az Országos Bajnokság középszakaszának első fordulóján. Az ellenfél a Miskolc csapata volt.

Az első negyed elején ellenfelünk ellépett három góllal. Időkérés után elkezdtük ledolgozni hátrányunkat, ki is egyenlítettünk a negyed végére, de az utolsó másodpercben a Miskolc ismét szerzett egy gólt. A félidőre fordult a kocka és átvettük a vezetést, az állás ekkor 9-7 volt, csapatunk javára.

A mérkőzés második felében csapatunk tudta tartani előnyét, így végezetül sikerült megszereznünk a győzelmet és az ezzel járó három pontot.

Gólszerzőink: Bede Marcell - 4, Iriczfalvi Gábor - 3, Rajna Péter - 2, Mihov Attila - 2, Balogh Mátyás - 1, Végső Balázs - 1, Nagy Zalán Márk - 1.

KSI SE - PannErgy-MVLC-Miskolc : 14 - 12

(4-5,5-2,3-3,2-2)

Női OB 1/B: UVSE győzelem

Lány csapatunk szombaton 10 órától a Hajósban játszott meccset az UVSE ellen. A találkozón kevés gól született, a mérkőzés végeredménye 6-3 lett, a három pontot az UVSE vitte el.

Gólszerzőink: Kemény Amira Anna - 2, Dróth Izabella - 1.

Tisztes helytállás volt, kevés kapott góllal, mégis elégedetlen vagyok. Úgy érzem, hogy annyi pontatlansággal játszottunk (főleg elől), hogy a hibák csökkentésével sokkal nehezebbé tehettük volna az UVSE dolgát. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez!

Komjádi Kupa: 3 meccs 2 nap alatt

Hétvégén került megrendezésre a Komjádi Kupa, ahol 2001-ben és később született játékosaink játszhattak. A két nap alatt csapatunk három meccsen ugrott vízbe, ahol egy győzelem és két vereség született.

UVSE - KSI : 16 - 10

Gólszerzőink: Nagy Zalán - 4, Iriczfalvi Gábor - 2, Benedek Mór - 2, Végső Balázs - 1, Barcsa Dániel - 1.

Fehérvári Vízilabda SE - KSI : 11 - 18

Gólszerzőink: Mérő Alex - 7, Niklász Ádám - 3, Balogh Mátyás - 2, Iriczfalvi Gábor - 2, Bede Marcell - 1, Barcsa Dániel - 1, Kósi Kelly Dominic - 1, Rácz Richárd - 1.

KSI - Honvéd : 8 - 12

Gólszerzőink: Bede Marcell - 3, Nagy Zalán - 1, Mihov Attila - 1, Iriczfalvi Gábor - 1, Benedek Mór - 1, Pető Ádám - 1.

Horváth Dániel értékelése a két napról:

Szombat: Az UVSE ellen kezdtünk a Komjádi Kupában, viszonylag jól indult a mérkőzés, az első negyedben vezettünk. A folytatás már nem sikerült ilyen jól. Rengeteg helyzetet sikerült kidolgozni amiket borzasztó arányban tudtunk csak értékesíteni, rossz döntéseket hoztunk a befejezéseknél. Védekezésben is egyre többet hibáztunk, nem tartottuk magunkat a megbeszéltekhez.
Délután a Fehérvár csapata ellen folytattuk, sajnos védekezésben most is gyermeteg hibákat vétettünk, nagyon sok elkerülhető gólt kaptunk. Támadásaink eredményesebbek voltak mint délelőtt. 1-2 remek egyéni teljesítménynek köszönhetően sikerült megnyerni a mérkőzést.
Védekezésbe sokkal több munkát kell beletegyünk csapat szinten és fegyelmezettebben kell játszanunk. Holnap a Honvéd ellen lehet javítani!

Vasárnap: Ma a Honvéd ellen játszottunk és a vereség ellenére dicséret illeti a srácokat. A tegnapi gyengécske teljesítmény után tudtunk egy jó meccset játszani. Sokat javult a védekezésünk, voltak blokkok és védések. Azt gondolom, hogy erre lehet alapozni a jövőben. Gratulálok a Honvédnak, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést és a csoportot, sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Női OB I/B: győzelem a Polo SC ellen

Lány csapatunk délelőtt a Polo SC-vel játszott mérkőzést a Kőér utcai uszodában. A találkozó KSI győzelemmel zárult, a végeredmény 5-13 lett.

Gólszerzőink: Alaksza Kinga - 3, Kiss Patrícia - 2, Péter Nóra - 2, Bozsó Boglár - 2, Ágner Janka - 1, Korpás Janka - 1, Hegedűs Atina - 1, Kemény Amira Anna - 1.

Ilyen meccsekért érdemes játékosként, edzőként is vízilabdázni. Egymásért küzdve, csapatként és egyénenként is hatalmas szívvel és lendülettel játszottak a lányok. Mindezt majdnem tökéletes védekezés mellett. Nagyot léptünk előre az álmaink felé. Gratulálok a Csapatomnak, hajrá KSI!