Híreink

Leány serdülő csapatkép

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem Szentesen

Vasárnap serdülő lányaink Szentesen játszottak mérkőzést 12 óra 30 perctől. A találkozó szorosan alakult, végül csapatunk győzelmet aratott. A végeredmény 7-8 lett.

Gólszerzőink: Péter Nóra - 3, Kemény Amira Anna - 2, Binder Dorka - 1, Dimitrovics Nia - 1, Horváth Lilla 1.

Bóta-Tóth Andrea értékelése:

Vasárnap Szentesen ugrottunk medencébe. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hátul remekül zártunk, elől szépen dolgoztuk ki a helyzeteket, félidőre látszólag megnyugtató előnyt sikerült szereznünk. Azonban a harmadik negyedben elkezdtünk hibázni támadásban, kicsit egyénileg próbáltuk megoldani és átlendülni a holtponton, emiatt a védekezésben is bele-bele hibáztunk, így teljesen nyitott maradt minden a végéig. A negyedik negyedben két akciógóllal elléptünk és ez elégnek bizonyult. A találkozó végül egy Schmuck Tünde védéssel zárult, ami szimbolikus, hiszen óriási érdemei vannak abban, hogy idegenben is nyerni tudtunk! Gratulálok lányok, megyünk tovább!

Országos Serdülő Leány Bajnokság: győzelem az Eger ellen

Serdülő lányaink 12 óra 30 perctől játszottak az egriek ellen, a Bitskey uszodában. A mérkőzés csapatunk győzelmével zárult, a végeredmény 6-9 lett.

Gólszerzőink: Dimitrovics Nia - 4, Kemény Amira Anna - 3, Forster Luca Julianna - 1, Péter Nóra - 1.

Egerben ugrottunk medencébe vasárnap. Azt kértem, hogy az előző meccsünkhöz képest a védekezésünkre jobban figyeljünk, mert az első fordulóban több elkerülhető gólt kaptunk. Ezt a lányok három és fél negyedig maradéktalanul megvalósították, remekül váltogatva az egyes védekezési variációkat, ehhez egy egészen fantasztikus kapusteljesítmény párosult. Támadásban gyakoroltuk az Eger által alkalmazott zóna elleni játékot, megvoltak a helyzetek, ezeket ugyan kis százalékban értékesítettük, de ez is a gyakorlás része, arról nem is beszélve, hogy a legtöbbüknek a második mérkőzése volt a mai napon. Az utolsó három percben egy váratlan rövidzárlat miatt kaptunk 3 gólt, ami miatt talán lehetne egy kis hiányérzetünk, de olyan sorozatban vagyunk, hogy benne van a pakliban. Minden elismerésem a lányoké, hiszen hétről hétre több fronton is helytállnak, mindig van tartásuk és a hétköznapokban is mindent megtesznek, hogy jobbak legyenek! Gratulálok lányok!

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem a Fradi ellen

Vasárnap délután serdülő lányaink játszottak a Fradi ellen idegenben. A meccs elején kevés gól született, csapatunk a második félidőben tudott ellépni. A végeredmény 5-9 lett csapatunk javára.

Gólszerzőink: Kemény Amira Anna - 6, Alaksza Kinga - 2, Péter Nóra - 1.

A Ferencváros csapata ellen ugrottunk medencébe a Népligetben vasárnap. Védekezésben ismét szenzációs teljesítményt nyújtottunk, jól olvastuk az ellenfél játékát, kapuban ismét jött az extra 5 gólon tartva a Fradit. Támadásban viszont a kemény egész pályás szoros emberfogás sokáig megakasztott minket, nehezen találtuk a játékunkat hiába készültünk rá, kapkodva próbáltuk megjátszani a helyzeteket sokszor rossz döntéseket hozva. Ahogy haladtunk előre a meccs második felében elkezdtek kitisztulni a fejek, kulcsmomentumokban megtaláltuk a helyes megoldásokat ezzel megnyertük a mérkőzést. Látszik, hogy jó a kondíciónk és stabil a védelem, ezek biztos alapokat adnak, a támadásainkban viszont van hova fejlődni, dolgozunk tovább és haladunk az utunkon! Gratulálok lányok, szép volt!

Országos Serdülő Leány Bajnokság: győzelem a Szentes ellen

Serdülő leány csapatunk vasárnap 10 órától a Szentes ellen játszott mérkőzést hazai pályán. A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt, lányaink a meccs vége felé tudtak ellépni ellenfelüktől. A végeredmény 9-6 lett csapatunk javára.

Gólszerzőink: Alaksza Kinga - 4, Kemény Amira Anna - 3, Horváth Lilla - 1, Dimitrovics Nia - 1.

Vasárnap a szentesi csapatot fogadtuk, ami igazi erőpróbának ígérkezett. A védekezés fontosságára hívtam fel a lányok figyelmét, illetve ebből türelmes támadásvezetést kértem. Ez szinte maradéktalanul megvalósult, védekezésben fegyelmezetten zártunk, a számtalan blokkhoz, labdaszerzéshez extra kapusteljesítmény párosult, 6 gólon tartva az ellenfelet. Aminek külön örülök, hogy a második félidőben csak 2 gólt kaptunk. Támadásban döcögős volt a helyzetkihasználás, ez betudható annak, hogy védekezésben extra energiákat mozgósítottunk, ennek ellenére sok helyzetünk volt és megint voltak kiemelkedő teljesítmények, amikkel átlendültünk a nehézségeken. Gratulálok lányok, szép volt!

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem az Eger ellen

Vasárnap 10 órától leány serdülő csapatunk az egriek ellen játszhatott hazai pályán. A mérkőzés KSI győzelemmel ért véget, az eredmény 14-8 lett.

Gólszerzőink: Kemény Amira 3 - Horváth Lilla 2 - Tordai Réka 2 - Péter Nóra 1 - Forster Luca 1 - Binder Dorka 1 - Korpás Janka 1 - Szabó Ágnes 1 - Lévai Rozália 1 - Móger Léna 1.

A felsőházi rájátszásban először az Eger csapatával találkoztunk. Az első két negyedben csak kerestük önmagunkat, számtalan helyzetet dolgoztunk ki, ítéleteket szereztünk, de egyszerűen nem találtuk a helyes megoldásokat elől, ennek következtében a védekezésben is becsúsztak hibák, emiatt több gólt kaptunk, mint amit szoktunk. Félidőben rendeztük a sorokat, védekezésünk összeállt, ebből jöttek a lefordulások, amivel elléptünk az egriektől és magabiztosan hoztuk a meccset. Kicsit döcögős volt ugyan a játékunk, de van ilyen, pozitív, hogy felül tudtunk kerekedni a nehézségeken és csapatmunkával nyerni tudtunk! Szép volt lányok!

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem a BVSC ellen

Vasárnap a Szőnyi úton játszott serdülő csapatunk 16 óra 30 perctől, ahol az ellenfél a BVSC volt. A találkozó KSI győzelemmel ért véget, a végeredmény 3-14 lett.

Gólszerzőink: Kemény Amira Anna - 4, Forster Luca Julianna - 2, Alaksza Kinga - 2, Horváth Bodza - 2, Binder Dorka - 1, Tordai Réka - 1, Péter Nóra - 1, Korpás Janka - 1.

Az alapszakasz utolsó fordulójában a Szőnyi útra látogattunk. A védekezésünk nagyon rendben volt, az ellenfél támadásait jól olvastuk, sok besegítéssel, blokkokkal segítettük kapusunkat, jól mutatja ezt a 3 kapott gól is. Ez megalapozta a támadásainkat, sorra alakítottuk ki a helyzeteket, amit nagy százalékban értékesítettünk is. Látszik, hogy jó erőben vannak a lányok, a kettős terhelést jól bírják, egyre jobban színesedik a játékunk, szépen haladunk az utunkon! Gratulálok mindenkinek!

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem a Polo SC ellen

Vasárnap 10 órától serdülő lányaink játszottak mérkőzést a Széchyben, az ellenfél a Polo SC volt. A találkozó KSI győzelemmel zárult, a végeredmény 22-7 lett.

Gólszerzőink: Alaksza Kinga 5 - Korpás Janka 4 - Dimitrovics Nia 3 - Péter Nóra 3- Forster Luca 2 - Horváth Bodza 1 - Kikindai Magdaléna 1 - Horváth Lilla 1 - Binder Dorka 1 - Szabó Ágnes 1.

Idei első mérkőzésünket a Polo SC ellen vívtuk. Nagyon jó lehetőség volt, hogy felelevenítsük, amit ősszel elkezdtünk, illetve támadásban a játékkapcsolatokat tovább erősítsük. Azt gondolom ez sikerült, szép dolgokat láttunk elől. Ami kicsit hiányérzetem van, az egy-egy elleni védekezés, hiába játszottunk szoros emberfogást, túlzóan sok kiállítást kaptunk, ezen is dolgozunk tovább! Gratulálok a gyermek kapusoknak, szépen mutatkoztak be, illetve nagy gratuláció a tegnapi OBI/B-s meccshez, szép volt lányok!

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem a DFVE ellen

Vasárnap 13 órától serdülő lányaink Dunaújvárosban játszottak a hazai csapat ellen. A mérkőzés KSI győzelemmel zárult, a végeredmény 9-12 lett.

Gólszerzőink: Péter Nóra - 5, Forster Luca Julianna - 3, Kemény Amira Anna - 1, Binder Dorka - 1, Paupa Eszter - 1, Horváth Lilla - 1.

Az idei utolsó mérkőzésünket Dunaújvárosban játszottuk. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, ez be is bizonyosodott. Főleg védekezésben nehezen találtuk a ritmust, centergólokat kaptunk, ami egyáltalán nem jellemző ránk, ez mind a koncentráció hiányát mutatja. Ennek ellenére nem estünk kétségbe, voltak kiemelkedő egyéni teljesítmények, amik tolták a szekerünket, így 3 góllal nyertünk.
Ami az egész őszünket illeti, rengeteg munkát végzünk, új csapatot kezdtünk el építeni, az út, amin elindultunk, működik, tele inkább hullámheggyel, mint völggyel, jó látni, ahogy haladunk lépésről lépésre! Gratulálok lányok és köszönöm a hozzáállást!

Országos Leány Serdülő Bajnokság: győzelem vasárnap

Vasárnap serdülő lányaink a Győr csapatával játszhattak meccset a Széchy medencében. A találkozó KSI győzelemmel zárult, a végeredmény 17-4 lett.

Gólszerzőink: Kemény Amira Anna - 5, Péter Nóra - 3, Binder Dorka - 2, Dimitrovics Nia - 2, Forster Luca Julianna -  2, Horváth Lilla - 1, Tordai Réka - 1, Kikindai Magdaléna - 1.

A hétvégén a Győr csapatával játszottunk. Magas koncentrációt kértem a lányoktól már a meccs elejétől kezdve, na ez az, ami nem igazán sikerült. Olyan érzésem volt az első negyedben, mintha most játszanánk először, elszórtuk a labdákat, vártuk, hátha a másik megoldja. Sorcserét követően rendeztük a sorokat és végre elkezdődött a játék, amit igazából tudunk. Ez a mai napon belefért, de egy szoros meccsen egyáltalán nem fog, szóval vissza kell hoznunk a koncentrációt, mert anélkül nem megy! Ezzel együtt gratulálok a lányoknak, mert a kezdeti nehézségek után szépen játszottak!